Євросоюз виділив 3 мільйони євро на україно-білоруське прикордонне співробітництво

У цій програмі немає конкретного поділу, яка сума має бути витрачена на українській території, а яка на білоруській.

Європейський Союз надав більше 3 мільйонів євро на поліпшення умов життя місцевих громад в Україні та Білорусі в рамках Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства (EaPTC).

Про це кореспонденту УНІАН повідомив керівник групи експертів EaPTC Ерікас Янкаускас. “Європейський Союз надав 3,3 мільйона євро для реалізації спільних проектів України та Білорусі. У цій програмі немає конкретного поділу, яка сума має бути витрачена на українській території, а яка на білоруській. Це спільні заходи, але практика показує, що в середньому кошти розподіляються 50 на 50″, – зазначив Янкаускас. Він додав, що в рамках програми беруть участь тематично 18 відібраних проектів (11 – з України, 7 – з Білорусі), які націлені на покращення умов життя місцевих громад, вирішення проблем навколишнього середовища, зайнятості, охорони здоров’я, підтримку культурних, освітніх і спортивних ініціатив.

У прес-релізі EaPTC наводяться слова директора департаменту державних інвестиційних проектів та підтримки розвитку Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Оксани Гришкевич, яка була присутня сьогодні на урочистій церемонії підписання грантових контрактів в рамках Програми: “Це довгоочікувана подія для обох країн. Регіони розвивають політичне та економічне співробітництво з сусідами, спираючись на загальні інтереси і на самостійно розроблені програми і концепції. Сподіваємося, це значно зміцнить прикордонні зв’язки”. Також наголошується, що регіональний директор Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) для України та Білорусі Сабіна Мюллер, яка також була присутня на церемонії підписання грантових контрактів, повідомила, що Програма не тільки сприяє розвитку місцевих органів влади і неурядових організацій, а й зміцнює їх потенціал для участі в майбутніх програмах Європейського Союзу. У прес-службі додали, що з 27 листопада по 1 грудня 2017 року в Києві проходять також вступні тренінги для переможців конкурсних проектів. Учасники отримують базові знання і практичні навички, необхідні для якісного виконання грантових контрактів. Тренінги та церемонія підписання грантових контрактів організовані спільно Програмою підтримки EaPTC та Адміністратором програми EaPTC – Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Довідка УНІАН. Цілями Програми територіальної співпраці країн Східного партнерства є створення сприятливих умов для розвитку транскордонного співробітництва з урахуванням специфіки кожної території. Вона також спрямована на розвиток здатності державних і недержавних органів сусідніх країн разом розробляти та впроваджувати спільні транскордонні проекти. Загальний внесок єс у рамках Програми EaPTC становить 12,5 мільйона євро. Східне партнерство – це ініціатива ЄС, що реалізується в шести країнах Східної Європи та Південного Кавказу: Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні. Ініціатива спрямована на розвиток більш тісних відносин між ЄС і східними партнерами, поглиблення політичної співпраці та економічної інтеграції. Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини з 1993 року. Зараз майже 300 національних та іноземних фахівців GIZ орієнтовно в 20 населених пунктах України. З 2009 року GIZ має постійне бюро в Києві.

 

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/eurobusiness/2270874-evrosoyuz-vidiliv-3-milyoni-evro-na-ukrajino-biloruske-prikordonne-spivrobitnitstvo.html

18 белорусско-украинских команд подписали грантовые контракты и получили финансирование ЕС для реализации совместных проектов

Лидеры и партнеры восемнадцати трансграничных проектов собрались в Киеве (Пуща-Водица) 29 ноября 2017 года для участия в церемонии подписания грантовых контрактов в рамках Программы территориального сотрудничества стран Восточного партнерства Беларусь – Украина. Церемония была организована Программой содействия EaPTC совместно с Администратором программы (GIZ).

В мероприятии приняли участие высокопоставленные представители центральных и региональных органов власти, Представительств ЕС, а также организаций гражданского общества, бизнеса, национальных, региональных и местных СМИ обеих стран.

«Эта программа – новая, она не основывается на предыдущем опыте. Мы гордимся тем, что смогли объединить усилия по обе стороны белорусско-украинской границы, – подчеркнул Янис Айзcалниекс, координатор сектора «Региональное и местное развитие, децентрализация власти» Представительства ЕС в Украине.

«Проекты трансграничного сотрудничества, которые сегодня получили путевку в жизнь, открывают новые возможности, – заметила Оксана Гришкевич, директор департамента государственных инвестиционных проектов и поддержки развития Министерства экономического развития и торговли Украины.

«Подписание грантовых контрактов по Программе территориального сотрудничества Беларусь – Украина – это исторически значимое событие, к которому мы долго шли, – заявила Дина Гончарова, директор Центра международной технической помощи Европейского союза в Беларуси.

“Поскольку это пилотная программа, то многое будет зависеть от успехов реализации этих 18 белорусско-украинских проектов, от возможности приумножить их опыт в будущем,” отметила Сабине Мюллер, региональный директор GIZ в Украине и Республике Беларусь.

Тематически 18 белорусско-украинских проектов почти поровну распределены между тремя приоритетами Программы территориального сотрудничества Беларусь – Украина: улучшение условий жизни местных общин; решение проблем окружающей среды, занятости, здравоохранения и других, важных для приграничных регионов сфер; поддержку культурных, образовательных и спортивных инициатив в обеих странах. Общая сумма финансирования ЕС по этой Программе составляет 3,3 млн евро.

Приглашаем посетить вебсайт EaPTC, чтобы узнать больше о Программе территориального сотрудничества Беларусь – Украина .

«Розвиток традиційних народних ремесел як драйвер зростання МСП і самозайнятості в прикордонних громадах»

Раді повідомити, що ГО “Український центр інтелектуального розвитку” підписала контракт на реалізацію проекту: «Розвиток традиційних народних ремесел як драйвер зростання МСП і самозайнятості в прикордонних громадах», який буде реалізовуватись на протязі 2017-1029 років сумісно с українськими та білоруськими партнерами на теріторії Київської, Житомирської та Черніговської областей України, також Брестської та Гомельської областей Білорусі.

Проект буде реалізований за підтримки Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства Білорусь – Україна та Європейського союзу.

http://eaptc.eu/ru/eaptc-news-events/view-18-belarus-ukraine-teams-signed-grant-contracts-and-received-eu-funding-for-implementing-joint-p.html

 

photo_2017-11-29_15-38-06 (2) photo_2017-11-29_15-38-07 (2)

Презентуємо наш новий проект з навчання молоді народним ремеслам та хендмейду на #Gogolfest`17 за підтримки #Growmada

21555925_1467428673312534_40259914_o photo_2017-09-09_17-33-31 21584229_1467428753312526_885470016_o

Пройшов тренінг в Ірпіні

В Університеті Державної Фіскальної Служби України 15 квітня 2017 року відбувся тренінг для студентських лідерів на тему: «Активізація місцевих громад задля вирішення локальних соціальних проблем»

333

Захід був проведений в  рамках проекту «Поширення вдалих практик місцевого активізму в громадах Київської області» громадською організацією «Українській Центр Інтелектуального Розвитку»  за підтримки студентського ректорату УДФСУ.

Протягом двох годин тренінгу було розглянуто такі питання:

  • Реалізація проекту від проблеми до вирішення;
  • Як мотивувати студентів і громаду для спільної реалізації соціальних проектів;
  • Як відбувається взаємодія з місцевим муніципалітетом, громадськими організаціями, бізнес структурами та ЗМІ – особливості та форми взаємодії;
  • Які канали комунікації з місцевими громадами (онлайн та офлайн) платформи використовуються для вирішення локальних соціальних проблем;
  • Звітність перед громадою та партнерами

444

Всі учасники тренінгу отримали неоціненний досвід від активної роботи в групі разом з експертом Юлією Мархель, а також мали змогу отримати відповіді на питання, яких у кожного із студентів впродовж заняття назбиралось чимало. Участь у тренінгу була безкоштовна.

Громадська організація «Українській Центр Інтелектуального Розвитку»  спільно з студентським ректоратом УДФСУ планує серію тренінгів зі студентським активом університету у 2017 році.

1 2 3 4