Громадська організація «Український Центр Інтелектуального Розвитку» (УЦІР), заснована в 2005 році, є неприбутковою організацією, що об’єднує активістів із захисту прав людини, юристів, експертів, дослідників.

Організація була заснована для представлення та захисту юридичних, соціальних, економічних, творчих, культурних та інших інтересів мешканців місцевих громад України.

Мета організації – підвищення рівня соціальної активності в Україні на місцевому рівні.

ГО «УЦІР»:
– успішно працює в третьому секторі України з 2005 року;
– об’єднує 3 докторів наук, 10 кандидата наук і 20 молодих дослідників;
– має партнерські відносини з провідними експертними організаціями в центральних регіонах України;
– має експертів, які мають досвід у проведенні досліджень в різних областях;
ГО  “УЦІР» має великий досвід роботи і довела свою здатність ефективно працювати з іншими громадськими організаціями, ЗМІ, активістами та представниками влади.

Діяльність організації спрямована на навчання соціально незахищених груп населення і формування громадянського суспільства: тренінги для молоді з питань захисту прав людини та способів реалізації громадянських ініціатив, сприяння розвитку толерантності у суспільстві та запобігання етнічних конфліктів, робота з кримськими татарами щодо захисту їх законних прав, просвітницька діяльність з питань здоров’я молоді; проекти, на розвиток громадянської самосвідомості населення.

Організація за 10 років свого існування реалізувала цілу низку успішних соціально-гуманітарних проектів. При підтримці міжнародних донорів, наша організація за останні 5 років реалізувала 5 проектів, які були направлені на підтримку різних незахищених груп населення Північної, Центральної та Південної України, навчання молоді, правову підтримку мешканців сіл.

Крім того, наша організація займається діяльністю щодо інформування населення місцевих громад України щодо переваг євроінтеграції.  У березні 2015 р. нами успішно був закінчений проект «Новий бізнес-простір: переваги від євроінтеграції для місцевих ділових кіл України», який був реалізований при підтримці Посольства Великої Британії в Україні). У рамках цього проекту нами був поведений моніторинг доступності інформації для місцевого бізнесу в органах місцевої влади щодо Асоціації з ЄС. Мета проекту – підвищення обізнаності ділових кіл і громадськості різних областей України (Київська, Запорізька, Миколаївська та Дніпропетровська області) про переваги європейської інтеграції та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для української економіки і місцевого бізнесу.

ГО «УЦІР» має офіси у м. Ірпінь та Київ. Більшість проектів організації реалізовані в Київської області України. Організація має можливість завдяки партнерам реалізовувати проекти на території усієї України.