• Проект з розвитку народних ремесел та підприємництва в Україні та Білорусі

З грудня 2017 року в рамках Програми територіального співробітництва Білорусь – Україна (EaPTC) починається реалізація міжнародного проекту «Розвиток традиційних народних ремесел як драйвер зростання МСП і самозайнятості в прикордонних громадах України та Білорусі» (www.eaptc.eu/ru/program/view -belarus-ukraine.html).

Мета проекту: підвищити рівень життя місцевих громад та зберегти загальну історико-культурну спадщину в прикордонних областях України та Білорусі.

Завдання проекту:

1) зміцнити співпрацю між прикордонними регіонами шляхом реалізації спільних бізнес і культурних ініціатив в сфері народних ремесел;

2) підвищити рівень зайнятості та самозайнятості населення в місцевих громадах (насамперед молоді та інвалідів), шляхом розвитку традиційних народних промислів і ремесел;

3) налагодити ефективні бізнес-канали для виходу місцевого етно-продукту на нові ринки (насамперед, ринки ЄС).

В рамках проекту відкриваються такі можливості для молоді, як безкоштовне навчання і підтримка старту бізнесу в сфері народних ремесел і хенд-мейду (тренінги, дистанційні навчальні курси, робочі хаби, допомога в просуванні товарів на зовнішні ринки, інші послуги).

 

Виконавцем проекту є громадська організація “Український Центр Інтелектуального Розвитку” (м.Ірпінь, Київська область, Україна).

В реалізації проекту беруть участь такі українські та білоруські партнери як:  Відділ ідеологічної роботи, культури і у справах молоді Рогачевского районного виконавчого комітету Гомельської області (м. Рогачев, Гомельська область), Еколого-краєзнавче громадське об’єднання «Неруш» (м. Барановічі, Брестська область), Громадська організація “Український Центр Громадянських ініціатив “Світло” (Київ).

 

 

  • В рамках проекту  «Поширення вдалих практик місцевого активізму в громадах Київської області»  громадською організацією «Український Центр Інтелектуального Розвитку»  в березні-квітні 2017 р. проведені тренінги на тему: «Активізація місцевих громад задля вирішення локальних соціальних проблем» в містах Київської області.

Мархель фото тренинг

Тренер-експерт – Юлія Мархель , молодіжний лідер, 14 років громадської діяльності,  президент ГО «Let’s do it, Ukraine», « Let’s Do It, Ukraine – school recycling, марафон роздільного збору відходів»; координатор наймасштабнішого прибирання в країні «Зробимо Україну чистою разом!»

  • В жовтні 2016 року ГО «Українській Центр Інтелектуального Розвитку» почав проект «Спілкування без меж: підтримка молодими волонтерами жертв націонал-соціалізму на Дніпропетровщині, спілкування з молоддю, надання інформації, гуманітарної допомоги».

Проект буде здійснений при підтримці німецького Фонду EVZ у рамках програми «Місце зустрічі: діалог!».

Проектом передбачені наступні заходи: діалог поколінь та волонтерська допомога жертвам націонал-соціалізму, документування та просування в соціальних мережах їх спогадів. Навчання волонтерів методам ефективної допомоги літнім людям. Жертви націонал-соціалізму отримають різноманітну допомогу (забезпечення засобами гігієни, допомога по господарству, невеличкі ремонти, відвідування на дому та ін.), для них будуть створені «майданчики спілкування» та проведені заходи з вшанування їх досвіду.

Проект буде реалізований в невеличких містах та селах Дніпропетровської області. Саме в таких містах, ситуація з допомогою літнім людям, жертвам націонал-соціалізму, є найбільш проблемною.

Для ефективної реалізації цього проекту ГО «Українській Центр Інтелектуального Розвитку» буде використовувати власний вдалий досвід допомоги літнім людям у Київської області. Також в проекті будуть задіяні волонтери в Київщини.

 

  • Проект: «Молодь Зустрічає Iсторiю». 2015-2106.

 

Донор: Програма «MEET UP!», EVZ, Німеччина

 

У вересні 2015 року  Фонд Мирної Революції (Лейпциг, Німеччина) разом  з  ГО “Українській Центр Інтелектуального Розвитку” (Київська область, Україна) розпочали спільний проект  “Молодь Зустрічає Iсторiю” , метою якого є організація спільного німецько-українського діалогу, присвяченого  історії тоталітаризму.

Проектом заплановані семінари, дискусії на теми антифашизму, аналізу історичної спадщини та  встановлення порозуміння в суспільстві. Проект передбачає навчальну поїздку для 10 представників  української молоді до Німеччини (жовтень 2015)  та німецької молоді до України (листопад 2015).

Учасники проекту отримали  можливість не тільки взяти участь у навчальних проектних заходах, але і познайомитися ближче з Німеччиною, її життям, культурою та людьми.

Проект «Молодь Зустрічає Iсторiю» реалізується у рамках програми  «Meet up! Німецько-українські зустрічі молоді» яку реалізує Федеральний Фонд «Пам’ять, відповідальність та майбутнє (Німеччина)»: www.stiftung-evz.de

  • Проект: «Новий бізнес-простір: переваги від євроінтеграції для місцевих ділових кіл України»

Рік: 2014-2015.
Донор: Посольство Великої Британії в Україні.

лого посольства британии

Мета проекту полягає у підвищенні обізнаності ділових кіл та громадськості південно-східної України (Київська,Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська та Херсонська області) щодо переваг європейської інтеграції та Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС для української економіки та місцевого бізнесу.

 

Результати проекту: у ході проекту відбулося  5 тренінгів (для місцевих представників бізнес кіл та влади)  та було проведено 5  інформаційних зустрічей (зі студентами економічних факультетів та представниками ЗМІ та громадськості).  Тренінги та зустрічі  проводили  експерти з економічної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. У ході проекту  відбувся друк інформаційних буклетів та був створений  on-line ресурсний центр, відбулася інформаційна кампанія у соціальних мережах.

Новий бізнес-простір

Після закінчення проекту, велика кількість представників  місцевого бізнесу  південно-східної України отримала чіткіше  уявлення про конкретні переваги євроінтеграції та економічних відносин  з країнами ЄС.

Крім того, у  рамках цього проекту нами був поведений моніторинг доступності інформації для місцевого бізнесу в органах місцевої влади щодо Асоціації з ЄС.

E ході проекту відбулося  5 тренінгів (для місцевих представників бізнес кіл та влади)  та було проведено 5  інформаційних зустрічей (зі студентами економічних факультетів та представниками ЗМІ та громадськості).  Тренінги та зустрічі  проводили  експерти з економічної частини Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. У ході проекту  відбувся друк інформаційних буклетів та був створений  on-line ресурсний центр, відбулася інформаційна кампанія у соціальних мережах.

Після закінчення проекту, велика кількість представників  місцевого бізнесу  південно-східної України отримала чіткіше  уявлення про конкретні переваги євроінтеграції та економічних відносин  з країнами ЄС.

Крім того, у  рамках цього проекту нами був поведений моніторинг доступності інформації для місцевого бізнесу в органах місцевої влади щодо Асоціації з ЄС.

 

  • Проект: «Спілкуватися – значить жити!»

Рік: 2009-2011.
Донор:  Фонд “Пам’ять, відповідальність та майбутнє” (Німеччина).

EVZ_DTP_4C_D_HD_S

Метою проекту було  поліпшення умов життя літніх людей, постраждалих від націонал-соціалізму і тоталітарних режимів, які проживають  в південної Україні. Проект містив  заходи щодо встановлення діалогу між літніми людьми, організації місць їхнього спілкування та взаємодії, залученню їх в суспільне життя, подолання їх ізольованості та встановлення контактів з молоддю.

Результати проекту: в результаті реалізації проекту була розроблена ефективна модель діалогу між людьми постраждалими від тоталітарних режимів і молодими волонтерами, організації місць їхнього спілкування, взаємодії та допомоги. Крім того, у рамках цього проекту відбувався моніторинг дотримання місцевою владою прав літніх людей, що мешкають у сільської місцевості.

 

 

  • Проект: «Безкоштовна юридична допомога жителям сіл».

Рік: 2009-2010.
Донор: Програма МАТРа, Посольство Королівства Нідерландів в Україні.

Мета проекту: надання безкоштовної юридичної підтримки та допомоги жителям сіл Криму.

В рамках Проекту були підготовлені волонтери, проведена інформаційна кампанія і створені мобільні виїзні групи, які складалися з висококваліфікованих юристів та волонтерів, які їздили по селах, надаючи населенню безкоштовні юридичні консультації із земельних та інших актуальних питань.

DSC00903Результати проекту: були створенні умови на довгостроковий період щодо надання  безкоштовної висококваліфікованої юридичної допомоги жителям сіл літнього віку; була проведена кампанія по інформуванню жителів сіл про їх законні права й інтереси в сфері земельних правовідносин, та в інших правових сферах; була привернута увага громадськості до проблеми відсутності можливостей в одержанні висококваліфікованої юридичної допомоги жителів сіл; були організовані та проведені безкоштовні висококваліфіковані  юридичні консультації для жителів сіл з питань земельних і соціальних правовідносин; були підготовлені волонтері для надання висококваліфікованої юридичної допомоги для жителів сіл. У  рамках цього проекту відбувався моніторинг дотримання місцевою владою прав літніх людей, що мешкають у сільської місцевості.

 

  • Проект: «Здоров’я та сім’я – вибір кримської молоді».

Рік: 2010.
Донор: Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Разом до здоров’я» (Проект щодо покращення планування сім’ї та репродуктивного здоров’я в Україні).

usaid

Мета проекту:
Організація заходів, спрямованих на активізацію й підвищення обізнаності населення Криму, насамперед татарської молоді, яка проживає у кримських селах, з питань планування сім’ї і збереження репродуктивного здоров’я.

 

Результати проекту:
Залучення уваги громадськості Криму до проблем і важливості планування сім’ї, репродуктивного здоров’я та контрацепції. Залучення молоді Криму до волонтерської діяльності, пов’язаної з плануванням сім’ї, репродуктивним здоров’ям і контрацепцією. Формування мережі  активістів з числа молоді Криму, які стануть незалежними джерелами інформації для всіх груп населення Криму, насамперед  молоді.

Відео однієї з акцій проекту